کیملیک ترکیه چیست؟

09129239163 شماره همراه:
کیملیک ترکیه چیست

کیملیک ترکیه یک کارت اقامت موقتی است که همه اطلاعات شخصی فرد در آن قرار دارد و به عبارتی مجوز اقامت کوتاه مدت در آن کشور است. داشتن کیملیک به معنای شهروندی ترکیه نیست.

تهران کالا بر
تهران کالا بر

کارت اقامت ترکیه (کیملیک) کارتیست، که در داخل آن همه ی اطلاعاتی که مربوط به یک شخص می باشد، ثبت شده است. دریافت این کارت به شما کمک می کند، تا در شهر ترکیه همانند کشوری که در آن زندگی می کردید، کارهایی مانند ازدواج، تحصیل، گرفتن گواهینامه، خرید ملک، باز کردن حساب بانکی و... را انجام دهید. در مواردی که هدف شما از مهاجرت به این کشور فقط کارکردن می باشد، برای این مورد فقط نیاز به مجوز دارید، که نشان دهنده ی اجازه اقامت می باشد.

در این مقاله قصد داریم، تا در رابطه با انواع کیملیک ترکیه، نحوه ی دریافت، مدارک لازم برای دریافت کارت، و نحوه ی ارسال بار و اثاثیه منزل به ترکیه برای اقامت در این کشور صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی را در این مورد در اختیار شما قرار دهیم.

در صورتی که در کشور ایران زندگی می کنید، می توانید 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید. ولی اگر قصد دارید، بیش از مدت زمانی که به آن اشاره کردیم، در کشور ترکیه اقامت داشته باشید، حتماً باید به دریافت اقامت دائم، موقت و کارت کیملیک اقدام کنید. اگر برای دریافت موارد ذکر شده اقدام نکنید، در صورتی که بیش از 90 روز در این کشور بمانید، اقامت شما غیرقانونی محسوب می شود، و مجبور هستید، جریمه پرداخت کنید. در مواردی هم که نسبت به پرداخت جریمه اقدام نکنید، باعث دیپورت اشخاص از ترکیه به مدت یک تا 5 سال می باشد.

انواع کیملیک ترکیه

کارت کیملیک دارای انواع مختلفی است که می توان به این موارد اشاره نمود:

کارت اقامت موقت

کارت موقت زمانی برای افراد صادر می شود، که قصد داشته باشید، که در کشور ترکیه اقامت داشته باشید، و هنوز به عنوان یکی از شهروندان ترکیه محسوب نمی شوید. کارت موقت این کشور در مواردی که برای اقامت توریستی باشد، به رنگ صورتی و در مواردی که برای اقامت موقت کاری باشد، رنگ آن آبی می باشد.

کارت اقامت دائم

بعد از این که از مدت زمان حضور شما در کشور ترکیه به پایان رسید، و قصد داشتید، نسبت به دریافت شهروندی و پاسپورت ترکیه اقدام کنید، این کارت تغییر پیدا می کند، و کارت آن شخص به کارت دائمی تبدیل می شود.

کیملیک خانوادگی

این کارت به همسر خارجی یک تبعه ترکیه، فرزندان خردسال او و فرزند خارجی تحت تکفل وی تعلق می گیرد.

کیملیک دانشجویی

در مواردی که قصد تحصیل در این کشور دارید، و می خواهید در آموزش ابتدایی یا متوسطه این کشور تحصیل کنید، می توانید نسبت به دریافت اقامت دانشجویی اقدام کنید. در صورتی که قبلاً نسبت به اخذ این کارت اقدام کردید، دیگر نیازی نیست، دوباره نسبت به دریافت آن اقدام کنید. هم چنین می توانید در دیگر مقاطع تحصیلی این کشور که می تواند کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، آموزش تخصصی پزشکی (TUS) و آموزش تخصصی دندانپزشکی (DUS) در مقاطع بالاتر تحصیل کنید.

برای این که بتوانید اقامت کشور ترکیه را دریافت کنید، و کارت مخصوص این کشور را داشته باشید، حتماً باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید.

 • ورود به کشور ترکیه
 • خرید و یا اجاره ملک در ترکیه
 • دریافت بیمه نامه معتبر
 • ثبت نام در سایت اداره مهاجرت و دریافت فرم راندو

کارت کیملیک ترکیه چیست؟

نکات مهم در رابطه با انواع کارت های کیملیک

 • در مواردی که کارت شما از نوع تجاری باشد، مدت زمانی که می توانید از آن استفاده کنید، 3 ماهه می باشد.
 • در مواردی که کارت شما از نوع پزشکی باشد، برای افرادی که قصد دارند، برای درمان های پزشکی وارد کشور ترکیه شوند، صادر می‌‌ شود.
 • کارت کیملیک ملکی برای افرادی که دارای ملک در این کشور می باشند، صادر می‌‌ شود، و اجازه اقامت مداوم با تضمین تمدید مجوز اقامت ممکن است.
 • در مواردی که کارت شما از نوع دانشجویی باشد، مدت زمانی که می توانید از آن استفاده کنید، 6 ماهه می باشد.
 • برای این که بتوانید کیملیک یک ساله را دریافت کنید، باید برای حداکثر مدت 2 سال اقامت اعتبار داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت کارت

 • اصل پاسپورت و عکس پاسپورت
 • پرینت رنگی فرم تکمیل شده برای درخواست اجازه اقامت
 • عکس آخرین مهر ورود
 • شماره مالیات 
 • اصل بیمه نامه 
 • تعداد عکس: 4 قطعه
 • اصل اجاره نامه 
 • تهیه ی عکس اجاره نامه که مهر نوتر داشته باشد.
 • دریافت تاییدیه آدرس محل سکوت از شهرداری منطقه
 • کپی کارت اقامت برای ان دسته از افرادی که قصد تمدید اقامت دارند.
 • دریافت برگه تولد از کنسولگری برای افراد زیر 18 سال

هزینه گرفتن کیملیک ترکیه

هزینه ی اخذ کارت اقامت برای هر شخص به صورت تقریبی حدود 2200 لیر ترکیه برای هر فرد می باشد. هزینه ی دریافتی برای انجام مراحل مختلف دریافت کارت که شامل موارد مختلفی اعم از ترجمه ی پاسپورت، مالیات برای اقامت یک ساله به اداره ی مالیات ترکیه، تاییدیه ی نوتر، بیمه ی درمانی یکساله، اجاره ی خانه، دفترخانه های رسمی در ترکیه، معاینات و آزمایش های پزشکی، هزینه سفارت برای تایید مدارک و... می باشد، تعیین می شود.

ارسال بار به ترکیه

در صورتی که قصد ارسال بار را به این کشور را دارید، می توانید از باربری های معتبری که در این زمینه در حال فعالیت هستند، کمک بگیرید. باربری بین الملی تهران کالابر می تواند در این زمینه به شما کمک کند. برای ارسال بار به ترکیه دو روش وجود دارد، که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

حمل بار به صورت هوایی

اگر میزان باری که قصد دارید، آن را به کشور ترکیه ارسال کنید، حجم و وزن کمی دارند، و یا اگر برای ارسال بار عجله دارید، هزینه ی حمل بار با توجه به ابعاد و وزن آن ها برای شما تعیین خواهد شد.

حمل بار به صورت زمینی

برای این که برای ارسال بار به صورت زمینی به کشور ترکیه مشکلی به وجود نیاید، از ماشین های مختلفی که می تواند شامل کامیونت و تریلی های ترانزیت باشند، استفاده می کنند.

حمل بار دربست به صورت زمینی

برای جا به جایی به صورت دربستی یک کامیون را در اختیار شما قرار می دهند، و بار شما را به صورت فول تراک از مبدا بارگیری و به مقصد ارسال می شود.

حمل بار کنار باری به صورت زمینی 

در این موارد بار شما در کناره ی بار دیگران ارسال می شود. به این نوع از ارسال بار گروپاژ گفته می شود. قطعاً هزینه ای که بابت این نوع از حمل بار پرداخت می کنید، نسبت به دیگر موارد کمتر می باشد.

ارسال لوازم منزل به ترکیه

افرادی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارند، و می خواهید لوازم منزل خود را به کشور ترکیه ارسال کنید، بهتر است، از پرسنلی کمک بگیرید، که می توانند صفر تا صد کار را به بهترین شکل برای شما انجام دهند. برای انجام مراحل جا به جایی داشتن مهارت و تجربه ی کافی برای باربری در زمینه ی بین المللی بسیار نیاز است. شما می توانید لوازم منزل خود را به دو روش زیر به کشور ترکیه ارسال کنید. ارسال لوازم منزل به ترکیه را به باربری تهران کالابر بسپارید.

روش کارگو

استفاده از این روش برای ارسال بار به کشور ترکیه در بیشتر موارد توسط بازرگان‌ ها و تجار انتخاب می شود. نکته ی مهمی که در استفاده از این روش وجود دارد، این است، که هزینه ی ارسال بسیار بالا می باشد، و توصیه می شود، که از این روش برای ارسال کالاهای ارزشمند و مهم استفاده کنید.

روش فریت

افرادی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند، در بیشتر موارد برای ارسال بار خود به کشور ترکیه از این روش استفاده می کنند. استفاده از این روش بسیار راحت می باشد، و روند اداری در نظر گرفته شده برای آن کمتر و هزینه ی آن هم مناسب تر می باشد.

در رابطه با هزینه ی ارسال اثاثیه منزل به ترکیه باید بگوییم، که در تعیین هزینه موارد مختلفی اعم از میزان، وزن و حجم بار،
فاصله مبدا تا مقصد، فاصله گمرک مبدا از مرز ترکیه و… تأثیرگذار هستند.

دیگر خدمات مرتبط:

فریت بار به ترکیه

ارسال بار به قبرسامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید