هزینه زندگی در ترکیه در سال 2023

09129239163 شماره همراه:
هزینه زندگی در ترکیه

ترکیه یکی از اصلی ترین کشورها در بین ایرانیان برای مهاجرت است. در این مطلب قصد داریم شما را با هزینه های زندگی در این کشور آشنا سازیم.

تهران کالا بر
تهران کالا بر

ترکیه به عنوان یکی از کشورهای واقع شده در اروپا می باشد، و جزو کشورهایی به شمار می رود، که در حال پیشرفت می باشد. با توجه به این که شرایط و استاندارهای لازم برای زندگی در این کشور به حد نرمال رسیده است، افرادی زیادی تصمیم می گیرند، تا به این کشور مهاجرت کنند. برای این که این افراد بعد از مهاجرت با مشکلاتی جدی رو به رو نشوند، باید اطلاعات کاملی را در رابطه با هزینه زندگی در ترکیه داشته باشند، تا بتوانند زندگی راحتی را در این کشور شروع کنند. برای کسب اطلاعات مد نظر خود با همراه باشید، تا بتوانیم اطلاعات مد نظر شما را در اختیارتان قرار دهیم.

همان طور که می دانید هزینه زندگی در ترکیه به عنوان یکی از مهم ترین فاکتورهای زندگی برای افرادی می باشد، که می خواهند زندگی جدیدی را در این کشور آغاز کنند. قطعاً عوامل مختلفی در تعیین هزینه ی های زندگی تأثیرگذار هستند. این عوامل می تواند شامل یکی از موارد زیر باشد.

  • نرخ تورمی که در این کشور وجود دارد.
  • میزان درآمد خانوار
  • قدرت خرید افراد
  • نوع سبک زندگی افراد
  • محل زندگی

پس برای این که در زندگی خود مشکلاتی مختلف را تجربه نکنید، بهتر است، به موارد نام برده شده توجه کنید، تا بتوانید بهترین زندگی را با داشتن تمام امکانات تجربه کنید.

اگر تمایل دارید به ترکیه مهاجرت نمایید، می توانید از خدمات باربری تهران کالابر در این زمینه بهره مند شوید:

هزینه ‌های زندگی در ترکیه

با توجه به این که زندگی در هر کشوری شرایط خاص خود را دارد، باید بتوانید هزینه های زندگی خود را به گونه ای کنترل کنید، که با مشکلات مختلفی رو به رو نشوید. پس به نوع زندگی شما بستگی دارد، که چگونه در این کشور زندگی کنید. این که شما تصمیم دارید، که یک زندگی ساده دانشجویی را تجربه کنید، یا این که قصد دارید، یک زندگی لوکس و مدرن را از سر بگذرانید، بسیار به تصمیم شما برخواهد گشت. زمانی که شما بتوانید تمام فاکتورهای تأثیرگذار در تعیین هزینه ی زندگی را مدیریت کنید، می‌ توانید یک زندگی آرام و بدون دغدغه‌ ای را در این کشور را داشته باشید.

باربری بین المللی تهران کالابر در زمینه ارسال بار به ترکیه و سایر کشورها فعالیت دارد. برای استفاده از این خدمات با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 

هزینه زندگی در ترکیه

خرج و مخارج زندگی در کشور ترکیه

نکته ی مهمی که در مورد زندگی در کشور ترکیه وجود دارد، این است، که خرج و مخارج زندگی در این کشور در مقایسه با دیگر کشور ها کمتر می باشد، و طبق آمارها و تحلیل هایی که در این مورد انجام شده است، باید بگوییم، که کشور ترکیه در بین 50 کشور ارزان برای زندگی قرار گرفته است. در مواردی که قصد دارید، فقط برای برای زندگی دانشجویی و یا زندگی مجردی به این کشور مهاجرت کنید، متوسط هزینه ی زندگی برای این افراد بین 2500 لیر تا 3000 لیر خواهد بود. ولی اگر خانواده ی شما 4 نفره باشد، ماهیانه بین 4125 تا 5000 لیر برای شما هزینه خواهد داشت. هم چنین در رابطه به هزینه ی خرید ملک در ترکیه و یا اجاره ی آن باید گفت، که به نسبت به سایر کشور هزینه ی خرید و اجاره مناسب تر می باشد.

هزینه‌ خرید مسکن در کشور ترکیه

یکی از مهم ترین مسائلی که شما باید پیش از مهاجرت به فکر آن باشید، مسکن شما می باشد. هزینه ای که باید برای خرید و یا اجاره ملک در ترکیه پرداخت کنید، با توجه به موارد مختلفی اعم از شهر محل سکونت، منطقه محل سکونت، متراژ، سال ساخت، تعداد طبقات و... تعیین خواهد شد. در مواردی که قصد سکونت در شهرهای کوچک‌ تر و حاشیه‌ ای کشور ترکیه را داشته باشید، هزینه ای که برای مسکن پرداخت می کنید، کم تر خواهد بود. موضوع مهمی که در مورد مسکن وجود دارد، این است، که همه ی هزینه‌ های مربوط به ملک (هزینه اشتراک، هزینه اینترنت، آب، برق، تلفن و…) برعهده مستاجر می باشد.

هزینه‌ زندگی روزمره در کشور ترکیه

بعد از این که مسئله ی مسکن شما برای مهاجرت به ترکیه رفع شد، باید در مورد هزینه‌ های زندگی روزمره در ترکیه اطلاعات کافی داشته باشید، تا به مشکل برنخورید. اگر به قیمت های وسایل ساده و روزمره زندگی دقت کرده باشید، متوجه خواهید شد، که هزینه ‌های زندگی در ترکیه در مقایسه با دیگر کشورها کمتر می باشد. قطعاً همین موضوع باعث می شود، تا افراد قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشند. از طرفی هم باید گفت، که به دلیل نزدیک بودن جغرافیایی ترکیه به ایران و شباهت‌ هایی که از لحاظ فرهنگی و اجتماعی در بین این دو کشور وجود دارد، باعث شده است، تا بیشتر مهاجرین این کشور از ایران باشد.

مخارج زندگی در ترکیه

بررسی هزینه‌ های زندگی در ترکیه و شهرهای مختلف

در بخش های قبلی هم به این موضوع اشاره کردیم، که هزینه هایی که شما باید برای زندگی در کشور ترکیه پرداخت کنید، با توجه به شهری که برای زندگی انتخاب کردید، انتخاب خواهد شد. قطعاً اگر شهر شلوغ و بزرگی را برای زندگی انتخاب کنید، باید هزینه های بیشتری را برای زندگی پرداخت کنید. یکی از پرهزینه ترین شهرهای ترکیه استانبول می باشد. دلیل این پرهزینه بودن مخارج زندگی هم به خاطر این است، که به عنوان یکی از شهرهای بزرگ و معروف ترکیه محسوب می شود. شهر استانبول هم از نظر زیبایی و گردشگری رتبه ی خوبی را به خود اختصاص داده است. اگر قصد دارید، زندگی خود را با حداقل و کمترین هزینه ها در یکی از شهرهای ترکیه آغاز کنید، شهر آنتالیا بهترین گزینه برای انتخاب می باشد. نکته ی حایز اهمیتی که باید به آن توجه کنید، این است، که در شهرهای ارزان ترکیه امکاناتی مانند تفریحگاه‌ های مختلف، وسایل حمل‌ و نقل عمومی و… کمتر در دسترس هستند. اگر می خواهید دسترسی راحتی به کنسولگری یا دیگر اداره‌ های سیاسی ترکیه داشته باشید، باید در شهرهای بزرگ این کشور زندگی کنید. هزینه هایی که باید برای زندگی در هر یک از شهرهای ترکیه پرداخت کنید، به شرح زیر می باشد.

شهر هزینه زندگی ماهیانه
استانبول ۵۷۰۳ لیر
آنکارا ۴۸۹۱ لیر
ازمیر ۴۸۶۳ لیر
بورسا ۴۱۱۵ لیر
آنتالیا ۴۳۶۴ لیر
قونیه ۳۱۰۹ لیر
آدانا ۲۹۸۰ لیر
غازی آنتپ ۳۳۰۳ لیر
اورفا ۳۲۶۶ لیر
مرسین ۳۱۲۸ لیر
سامسون ۳۰۸۲ لیر
ترابزون ۳۷۳۷ لیر
ارزروم ۳۴۵۱ لیر
وان ۳۵۴۳ لیر

بعد از بررسی هایی که در رابطه با هزینه های زندگی ترکیه وجود داشت، باید بگوییم، که بهترین شهر از لحاظ هزینه‌ های زندگی در ترکیه آنکارا و استانبول می باشد. اگر قصد دارید، در هزینه های خود صرفه جویی کنید، تا با مشکل رو به رو نشوید، شهر آنتالیا انتخاب مناسبی است.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید