مراحل و شرایط دریافت کیملیک ترکیه

09129239163 شماره همراه:
دریافت کیملیک ترکیه

به طور معمول مدت اعتبار کیملیک کارت بر اساس اداره مهاجرت تعیین می شود. برای آشنایی با مراحل و شرایط دریافت کارت کیملیک با ما همراه باشید.

تهران کالا بر
تهران کالا بر

کارت کیملیک ترکیه (کارت اقامت) برای مهاجرانی که قصد اقامت توریستی و یا اقامت دائم در کشور ترکیه را داشته باشند، صادر خواهد شد. برای این که بتوانید نسبت به دریافت کارت کیملیک اقدام کنید، باید یک سری مراحل را پشت سر بگذارید. در این قسمت قصد داریم، تا به بررسی مراحل و شرایط دریافت کیملیک ترکیه بپردازیم. زمانی که شما اقامت این کشور را داشته باشید، می توانید در این کشور نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام کنید.

مراحل و شرایط دریافت کیملیک ترکیه

زمانی که قصد دارید، از کشور خود به کشور ترکیه مهاجرت کنید، باید پیش از مهاجرت نسبت به دریافت کیملیک ترکیه اقدام کنید، و به واسطه ی داشتن آن کارت بتوانید نسبت به اجاره خانه در ترکیه، خرید ملک در ترکیه، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و… اقدام کنید. نکته ی مهمی که باید به آن توجه کنید، این است، که راهی که شما انتخاب می کنید، از نظر قوانین و مقررات این کشور مورد قبول باشد. برای این که بتوانید با خیال راحت و بدون دردسر نسبت به دریافت کارت اقدام کنید، اول باید نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام کنید. مدارکی که برای دریافت کارت نیاز دارید، شامل اصل پاسپورت و به همراه داشتن کپی رنگی از آن، گرفتن پرینت رنگی فرم درخواست مجوز اقامت در ترکیه، به همراه داشتن کپی رنگی از آخرین مهر ورود به ترکیه، شماره مالیاتی، اصل بیمه نامه و کپی رنگی آن، 4 قطعه عکس 6 در 4، گواهی تمکن مالی، اصل اجاره نامه و یا سند خانه، کپی اجاره نامه دارای مهر نوتر، تاییدیه دریافتی آدرس محل سکونت از شهرداری محل سکونت، کپی کارت اقامت، به همراه داشتن برگه عدم سوء پیشینه، برگه تاییدیه عدم دریافت کمک های مالی از هیچ ارگانی، اثبات حضانت فرزند می باشد. بعد از این که نسبت به تکمیل مدارک ذکر شده اقدام کردید، باید برای گرفتن کارت به صورت زیر پیش بروید.

برای استفاده از این خدمات با ما در باربری بین المللی تهران کالابر تماس بگیرید:

ارسال بار به ترکیه

ارسال بار هوایی به ترکیه

ارسال لوازم منزل به ترکیه

درخواست وقت ملاقات 

برای ثبت درخواست وقت ملاقات اول باید وارد سایت اداره امنیت ترکیه شوید، بعد از این که وارد سایت مد نظر شدید، باید نسبت به تکمیل فرم موجود در سایت برای درخواست مجوز اقامت اقدام کنید. این فرم به دو زبان (فارسی و انگلیسی) برای شما در دسترس می باشد. بعد از تکمیل فرم باید صبر کنید، تا برای درخواست ثبت شده ی شما نوبتی را دریافت کنید.

شرایط دریافت کیملیک ترکیه

دریافت کد مالیاتی

وجود کد مالیاتی برای انجام کارهای مختلف اداری و... کاربرد دارد. زمانی که شما این کد را داشته باشید، می توانید نسبت به دریافت گذرنامه خود اقدام کنید. برای دریافت این کد نیازی نیست، هزینه ای را پرداخت کنید.

نوتر کردن اجاره نامه

منظور از نوتر کردن دفتر ثبت اسناد رسمی در ترکیه می باشد. و به طور کلی می توان گفت که به معنای زدن مهر بر روی سند مد نظر شما می باشد.

بیمه نامه سایر اعضای خانواده

یکی از بزرگ ترین تفاوت هایی که در بین کشور خودمان و کشور ترکیه وجود دارد، بیمه بودن شهروندان می باشد. هر فردی که قصد مهاجرت و زندگی در این کشور را دارد، باید حتماً خود را بیمه کند. هزینه ای که برای این بیمه نامه باید پرداخت شود، باید از طرف خود شخص و یا مکانی که در آن جا کار می کنید، باید پرداخت شود.

راندوو

پس از ثبت درخواست اقامت زمانی که نوبت شما تعیین شد، باید به شعبه ای مد نظر مراجعه کنید، تا مشخص شود، که در صورت ناقص نبودن مدارک از شعبه ای که به آن مراجعه کردید، رسید دریافت کنید. نکته ی مهمی که در این رابطه وجود دارد، این است، که در صورت ناقص بودن مدارک می توانید مدارک خود را تا یک ماه آینده کامل و مجدداً نسبت به دریافت رسید اقدام کنید. بعد از انجام این مراحل حدود 10 تا 90 روز کاری زمان می برد، تا از طرف اداره مهاجرت نسبت به درخواست شما پاسخ دهند. پاسخ این اداره به صورت ایمیل برای شما ارسال می شود.

صدور کیملیک ترکیه برای اتباع خارجی

زمانی که شما قصد ورود به این کشور را داشته باشید، برای شما در فرودگاه ویزای سه ماهه را برای اقامت در این کشور صادر می شود. در مواردی که قصد دارید، بیش از زمان تعیین شده در این کشور اقامت داشته باشید، باید نسبت به دریافت مجوز اقامت اقدام کنید. برای انجام این کار برای شما کارت کیملیک ترکیه صادر می شود. ولی این کار به هیچ عنوان نباید با شهروندی ترکیه اشتباه گرفته شود. کد ملی شما بر روی این کارت به صورت یک شماره های 11 رقمی درج شده است، و در واقع نشان دهنده ی کد ملی خارجی فرد می باشد، و شما به واسطه ی داشتن این کارت می توانید نسبت به دریافت برخی از کارها اقدام کنید.

مراحل دریافت کیملیک ترکیه

مزایای کارت کیملیک ترکیه

در این کارت شما می توانید موارد مختلفی که به آن ها اشاره می کنیم، را ببینید. در بشخ رویی کارت عکس شخص در قسمت پایین راست، نمای پرچم کشور ترکیه، شماره ای که با عدد 99 شروع می شود، نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، ملیت و شماره سریال کارت را خواهید دید. در قسمت پشتی کارت هم می توانید موارد مختلفی از قبیل نوع اقامت دریافتی، تاریخ صدور کارت و تاریخ منقضی شدن آن را ببینید. از مزایای داشتن این کارت هم می توان به موارد زیر اشاره کرد.
شما به واسطه ی داشتن این کارت می توانید نسبت به افتتاح حساب، سرمایه گذاری کلان و یا ثبت شرکت اقدام کنید. برای گرفتن این کارت تنها کافیست، اجاره خانه ای قادر خواهید بود، که نسبت به دریافت کارت اقامت ترکیه اقدام کنید. با داشتن این کارت می توانید نسبت به استفاده از خدمات درمانی اقدام کنید، کافیست نوع مجوز اقامت خود را به مجوز کار تغییر دهید، و یا به واسطه ی آن نسبت به دریافت مجوز کار اقدام کنید. نکته ی مهمی که ممکن است، برخی از افراد به آن توجه نداشته باشند، این است، که اگر بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید، و کارت اقامت این کشور را دریافت نکنید، باید جریمه پرداخت کنید.

هزینه گرفتن کیملیک ترکیه

هزینه گرفتن کیملیک ترکیه با توجه به موارد مختلفی اعم از مالیات اقامت یک ساله، هزینه نوتر کردن اسناد، هزینه ترجمه پاسپورت، هزینه بیمه درمانی، هزینه اجاره خانه، هزینه دفتار اسناد رسمی در ترکیه، هزینه سفارت برای تایید مدارک و هزینه  تست های آزمایشگاه و پزشکی تعیین خواهد شد.

گم کردن کارت کیملیک ترکیه

شما نمی توانید در صورتی که کارت کشور ترکیه را گم کردید، همانند کشور خودمان نسبت به دریافت المثنی آن اقدام کنید. ولی در مواردی که کارت خود را گم کردید، باید نسبت به دریافت کارت کیملیک ترکیه به صورت مجدد اقدام کنید.

  1. در گام اول باید نسبت به دریافت مجدد کارت به اداره پلیس این کشور مراجعه کنید، و اعلام کنید، که کارت خود را گم کرده اید. در مواردی که بگویید کارت خود را گم کرده اید، ممکن است، نسبت به درخواست شما اهمیت ندهند.
  2. بعد از آن به اداره نفوس محلی که در آن ساکن هستید، بروید، و حتماً کارت یکی از افراد خانواده ی خود را به همراه داشته باشید.
  3.  بعد از دریافت گزارش از پلیس، برگه ثبت آدرس، یک قطعه عکس، کپی گذرنامه همه ی افراد خانواده را به اداره مهاجرت ببرید.
  4. بعد از این که به این اداره مراجعه کردید، و مدارک شما مورد بررسی قرار گرفت، باید به شعبه بانکی موجود در همان اداره 80 دلار آمریکا و 72 لیر بپردازید.
  5. بعد از پرداخت قبض ها مدارک ها خود را همراه با قبض پرداختی به اداره مهاجرت تحویل دهید.
  6. مدارک و قبوض پرداختی را به اداره مهاجرت یا گوچ ادارسی تحویل دهید.
  7. حدوداً بعد از گذشت یک ماه می توانید مجدداً کارت خود را دریافت کنید. 


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید