X

هزینه زندگی در قبرس شمالی به تومان

02122373502 دفتر مرکزی
هزینه زندگی در قبرس شمالی به تومان

عده ای از ایرانیان تمایل دارند به قبرس مهاجرت نموده و یا به این کشور اروپایی آسیایی مسافرت کنند. در این مقاله به بررسی هزینه زندگی در قبرس شمالی به تومان بپردازیم.

تهران کالا بر
تهران کالا بر

کشور قبرس شمالی یکی از جزیره‌های بزرگ در میان آب‌های مدیترانه است که به دو قسمت قبرس شمالی و جنوبی تقسیم شده است. با توجه به اینکه این کشور به قطب مهاجرت چه از لحاظ خرید ملک و سرمایه گذاری و چه به لحاظ تحصیل تبدیل شده است، دارای هزینه‌های مناسب و مقرون به صرفه‌ای است. به نحوی که هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی در مقایسه با دیگر کشور‍‌های اروپایی دارای تفاوت فاحشی می‌باشد. از این رو بر آن شدیم تا در این مقاله از وب سایت تهران کالابر هزینه زندگی در قبرس شمالی را بررسی نماییم.

هزینه زندگی در قبرس شمالی

در این بخش هزینه زندگی در قبرس شمالی را از زوایای مختلفی بررسی می‌نماییم. هزینه‌های زندگی معمولا بر اساس سبک زندگی افراد تعیین می‌گردد و در صورتی که شغل مناسبی داشته باشید، برای زندگی در این کشور، با مشکل خاصی روبرو نخواهید شد. به طور کلی هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی به دو دسته ثابت و روزانه تقسیم می‌شود.

هزینه‌هایی که فرد به صورت ثابت پرداخت می‌کند و به نسبت دیگر هزینه‌ها کمی سنگین‌تر است همانند خرید خانه، خرید ماشین و..

 در مقابل هزینه‌های روزمره است که به صورت جاری و همه روزه برای فرد ایجاد می‌گردد همچون خرید خوراک، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، قبوض پرداختی و...

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی

یکی از چالش‌های همیشگی، پیدا کردن ملک مناسب و در واقع خرید ملک در قبرس شمالی است. در صورتی که قصد خرید ندارید می‌توانید خانه‌ای را اجاره نمایید که بسته به تعداد اتاق‌هایشان هزینه‌های اجاره خانه تعیین می‌شود.

نام شهر اجاره آپارتمان تک خوابه اجاره آپارتمان دو خوابه اجاره آپارتمان سه خوابه
فاماگوستا 200 - 450 پوند  300 - 600 پوند 500- 1200 پوند
نیکوزیا 150-400  پوند  250-500 پوند 450 -1150 پوند
گیرنه 140-500  پوند 550-650  پوند 550-1250 پوند

هزینه مواد غذایی در قبرس شمالی

هزینه غذایی و خورد و خوراک به صورت روزانه است و بر اساس سبک زندگی افراد متفاوت خواهد بود.

نام محصول قیمت
شیر 1 لیتری 7 لیر
نوشابه 1.5 لیتری 15 لیر
برنج 1 کیلوگرمی 10 لیر
نان 200 گرمی 5.5 لیر
مرغ 1.5 کیلویی 90 لیر
گوشت 350 گرم 95 لیر
ماهی 500 گرم 80-135 لیر

هزینه وسایل نقلیه در قبرس شمالی

در این کشور، خودرو دارای قیمت بسیار مناسبی است و اکثر مردن تمایل به خرید خودرو دارند. هم‌چنین به دلیل مسیرهای مناسبی که برای دوچرخه فراهم گردیده است، بسیاری از افراد به ویژه دانشجویان از دوچرخه استفاده می‌کنند.

نام وسیله قیمت
تاکسی 12-15 لیر
تاکسی دربست 60 لیر
اتوبوس 9 لیر

هزینه تفریح در قبرس شمالی

اغلب تفریحات قبرس شمالی به سواحل و محیط‌های طبیعی آن وابسته است اما تفریحات دیگری همچون تست کردن غذاهای رستوران‌های قبرس شمالی نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.

تفریح هزینه
رستوران 30-60 لیر
سینما 18-25 لیر
تئاتر 80-90 لیر
باشگاه 300 لیر

وضعیت اقتصادی قبرس شمالی

درامد اصلی قبرس شمالی بر اساس کشاورزی و بازار آزاد است. این کشور چاه‌های نفتی و مواد معدنی ندارد از این رو نیاز به واردات انواع مواد معدنی در این کشور وجود دارد. از جمله اصلی‌ترین درآمدهای مردم این کشور از گندم، جو، مرکبات و سیب زمینی است که البته به مرور زمان و تغییر سیاست‌ای این کشور، توانست سیستمی مبتنی بر توریست پذیری را فراهم نماید تا از این طریق هزینه‌های زندگی کاهش یابد.

معایب زندگی در قبرس شمالی

زندگی در قبرس شمالی معایبی نیز دارد که به آن می‌پردازیم:

حقوق پایین

از جمله معایب زندگی در قبرس، حقوق کم و پایین است. نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، حقوق این کشور پایین است. برای کار نیمه وقت برای غیر قبرسی‌ها 5 یورو یه عنوان حقوق در نظر گرفته می‌شود. علی رغم اینکه هزینه زندگی در قبرس پایین است اما با وجود داشتن شغل تمام وقت، باز هم پس انداز برای شما امکان ندارد.

تابستان‌های بسیار گرم

از دیگر معایب زندگی در قبرس، تابستان‌های بسیار گرم با درجه دمای بالای 40 درجه می‌باشد. زندگی در این دما برای بسیاری از افراد دشوار می‌باشد.

 سخن پایانی

قبرس شمالی کشوری امن، زیبا و کم هزینه است به نحوی که نرخ بیکاری در آن بشدت پایین است. مهاجرت به قبرس از محبوبیت بالایی به ویژه نزد ایرانیان برخوردار است.

در این مقاله نکات زندگی و هزینه‌ زندگی در قبرس شمالی را به تفکیک بیان نمودیم برای کسب اطلاعات و دریافت مشاوره می‌توانید با کارشناسان مجموعه  تهران کالابر تماس حاصل نمایید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید